Ebből az alkalomból az Elettra és az ELI számos képviselője osztotta meg tapasztalatait és ötleteit a felhasználói hozzáférés témakörében, a pályázati felhívások megszervezésétől kezdve a kísérletek utánkövetésén és a felhasználókkal való kommunikáción át a biztonsági kérdésekig.
A workshop előadásokkal és csoportos megbeszélésekkel kezdődött a trieszti Savoia Excelsior Palace szállodában január 30-án. A második napon a program az Elettra kutatóközpontban folytatódott, ahol a résztvevőknek lehetőségük nyílt az Elettra és a FERMI laboratóriumok megtekintésére.
Az ELI ERIC egy nemzetközi infrastruktúra, amely nagy teljesítményű, nagy intenzitású és rövid impulzusú lézerrendszerekhez biztosít hozzáférést, olyan élvonalbeli eszközökhöz, amelyek lehetővé teszik a diszciplinákon átívelő kutatásokat és hozzájárulnak a jelentős technológiai újításokhoz.
Létesítményeinek a felhasználók előtti fokozatos megnyitásával az ELI számos tudományos, technikai, szervezési és irányítási kihívással néz szembe. Az IMPULSE projekt támogatja ezt a jelentős átmenetet, és célja egy széles körű és magas színvonalú felhasználói közösség kiépítése.
Az IMPULSE projekt az európai tudományos közösség 15 kulcsfontosságú intézményét tömörítő konzorcium közös erőfeszítéseire támaszkodik. Olaszország részvételét a konzorciumban az Elettra irányítja, és ez az intézmény képviseli az olasz Nemzeti Kutatási Tanácsot (CNR) és az olasz Nemzeti Nukleáris Fizika Intézetet (INFN) is.
Forrás és fotó: Elettra Sincrotron